Největší český pořadatel motocyklových závodů v ČR TEL +420 608 932 573
cz de en
0 PRODUKTY / 0

Sardinie - dovolená v motorkářském ráji

26.01.2017, Raceczech.cz

Dovolujeme si tvrdit, že Sardinie je to nejlepší místo na ježdění a dovolenou na silniční motorce. Nevěříte? Pojeďte tam tedy s námi na týden jezdit a přesvědčte se sami. Čisté silnice plné zatáček s perfektním poloměrem, hrubý asfalt, minimální provoz, krásná krajina, hory, moře, lahodné jídlo, skvělé víno a všudy přítomná ostrovní pohoda Vám dokáže vytvořit nezapomenutelný zážitek na vaší motorce. Namítáte ale, že je to daleko, složité plánování a cesta tam a zpět zabere moc času? Přesvědčíme Vás, že ne!

Pro koho je akce určena?

Bez rozpaků pro všechny. Jezdí s námi holky, které na motorkách začínají, ostřílení cestovatelé, kteří už vědí, které cesty jsou pro ně nejlepší a samozřejmě kolenobrusiči. Ptáte se proč i kolínkáři? No tenhle ostrov je v podstatě něco jako jeden velký motodrom a každý koho baví strávit celý den projížděním zatáček všech poloměrů, pro toho je Sardinie opravdu rájem! Až se budete po týdnu extáze vracet pohodlně letadlem zpátky, pochopíte, proč už na ostrov nejezdíme po ose. Totiž ty dva ušetřené dny cestou tam a další dva ušetřené cestou zpátky si užijete mnohem víc ježděním po ostrově než nudným transferem přes Alpy. Ano, skvělé čtyři dny navíc, kdy Vám bude stříkat celý den adrenalin i ušima a v přestávkách se budete rozmazlovat skvělým jídlem, sladkou zmrzlinou a večer lahodným vínem! To je pro motorkáře stvořená a srdečná Sardinie!

Jak to celé vlastně probíhá?

Týden před akcí přivezete k nám Vaše motorky i s ostatním vybavením a my je naložíme do kamionu. Sami pak za námi přiletíte na Sardinii přímým letem z Bratislavy. Po příletu na Vás budou čekat připravené vaše motorky i instruktoři, kteří Vás rozdělí podle zkušeností nebo typu motocyklu do optimální skupiny. Po úvodním školení se Vám pak budou celých 7 dní věnovat. Maximální počet jezdců je 5 na jednoho instruktora. Máme pro Vás připravené perfektní a vyzkoušené trasy na každý den a nemusíte se tedy starat o plánování a itineráře. Během dne navštívíte vždy několik zajímavých míst a podle chuti i pláže na koupání a relax. Večer se všichni pak společně sejdeme v hotelu na společnou večeři, grilování a degustaci místních pochutin a vína. Máme pro Vás připraveny na každý večer workshopy s moto tématikou. Když budete chtít jezdit po ostrově individuálně podle svých představ, vyjdeme Vám maximálně vstříc. Pokud by nastal jakýkoliv problém, ať už technický na Vaší moto nebo havárie, máme na ostrově vlastní dodávku na odvoz zpět do hotelu a mechanika, který Váš stroj opraví, bude-li to možné zpět do provozuschopného stavu. Bereme s sebou i pneuservis a nejběžnější pneumatiky. Po týdnu odlétáte zpět domů opět přímým letem, motorky přijedou do ČR tři dny po Vás, vyzvednout si je pak budete moct kdykoliv u nás. Tak co? Myslíte si, že je to skvělý plán? Pojeďte s námi!

Termín: 13. 5. - 20. 5. 2017

Cena: 48 000,-Kč

Obtížnost: lehká

Nájezd: 2400Km (do 400km denně)

Program:

 • 7. 5.   - nakládka moto do kamionu Brno, Praha
 • 13. 5. - odlet z Bratislavy 12.10, ubytování, úvodní školení
 • 14. - 19. 5. - každý den vyjížďky po Sardinii cca 300-400km
 • 20. 5. - odlet z Alghera 14.40 do Bratislavy
 • 23. 5. - příjezd kamionu s moto do ČR, možnost vyzvednutí Praha/Brno

Cena zahrnuje:

 • transport motocyklu a motovybavení Brno, Praha -> Sardinie -> Praha, Ostrava včetně pojištění
 • letenka Bratislava - > Sardinie -> Bratislava
 • místní transport letiště -> hotel -> letiště
 • odvoz moto v případě havárie/poruchy do hotelu
 • ubytování 7 dní v hotelu *** s polopenzí (dvoulůžkový pokoj)
 • technická a mechanická pomoc

Cena nezahrnuje:

 • pohonné hmoty
 • obědy a ostatní individuální jídlo a nápoje mimo polopenzi
 • cestovní a úrazové pojištění (povinné)
 • díly a materiál pro případné opravy motocyklu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj

Transport moto/jezdec

víkendu 6. - 7. 5. 2017 přivezete svoje motocykly k nám na naložení Praha/Brno a to včetně všeho ostatního vybavení (kombinéza, boty, helma, kufry, pneumatiky, ostatní oblečení). My vše v neděli naložíme do kamionu a ten odjede předem k našemu hotelu na Sardinii, kde na nás bude čekat. My poletíme letadlem v sobotu 13. 5. v 12.10 z Bratislavy. Pro přesun na letiště do Bratislavy můžete využít ideálně bus Student Agency. Transport z letiště v Algheru do hotelu bude zajištěn mikrobusem. Do letadla si můžete vzít příruční zavazadlo o rozměrech max. 55x40x20 cm o max. hmotnosti 10Kg. Nakládka moto na cestu zpět bude po ježdění 20. 5. a odlet z letiště v Algheru 14.40 do Bratislavy. Motocykly jsou pojištěny pro převoz kamionem, pojistka je započtena v ceně.

Ubytování

Ubytováni budete ve městě Bosa v Hotelu Gabbiano*** s polopenzí na dvoulůžkovém pokoji (jednolůžkový pokoj je možné přiobjednat za 4800,-Kč/ 180€). Hotel se nachází přímo u moře, na pláž je to v žabkách asi 50m, do města s restauracemi a obchody je to 5 minut chůze. Po celou dobu je k dispozici hotelové parkoviště pro auto/moto. Snídaně kontinentální formou švédských stolů, opravdu výborné večeře z místních surovin nabízejí výběr z několika jídel, kuchyně je zcela výjimečná a luxusní, trávíme tam většinou celý večer, zamilujete si ji!

 

Rodina a doprovod

Pokud byste chtěli vzít s sebou někoho jako doprovod (spolujezdec) nebo třeba manželku s dětmi, zaplatí pouze letenku a ubytování a můžete celý týden strávit spolu. Hotel je přímo u moře a má svoji vlastní pláž s lehátky a deštníky, pláž je písčitá, ideální pro děti, pokud budete mít zájem, zajistíme Vám na dobu pobytu auto, kterým bude možné se dopravovat po ostrově.

Instruktoři/itinerář

Všichni účastníci (max. 20) se rozdělí po příjezdu do pěti skupin podle zkušeností případně podle typu motocyklu od začátečníků nebo pomalých jezdců po rychlé jezdce. Každá skupina bude mít vlastního průvodce/instruktora (aktivní cestovatelé a okruhoví závodníci/instruktoři) a každý z instruktorů povede svoji skupinu po připravené trase během celého dne. Každý z jezdců dostane ráno plán cesty a nahrajeme mu trasu do navigace/mobilu pokud by se chtěl během dne vydat vlastní cestou nebo chtěl denní trip zkrátit nebo jinak upravit. Během dne budou pro každou trasu dva checkpointy, kde na sebe všichni budou čekat v předem domluveném čase, jeden z nich bývá s pauzou na oběd, druhý většinou koupání po cestě nebo návštěva nějakého významného místa. Na každé trase navštívíme vždy několik zajímavostí např. Jeskyně Grotta di Nettuno, radarová námořní základna NATO, město Castelsardo nebo žulové skály Capo di Orso. V závislosti na počasí a podle vašeho přání můžeme druhý checkpoint udělat s koupáním na některé z nádherných pláží po cestě. Pro gastroturisty máme na každý den připraven oběd v některé z místních farem nebo restaurací, kde budeme při pauze a oddychu ochutnávat místní sýry, salámy, olivy a mořské plody

Asistenční služba / servis

Po celou dobu bude na ostrově připraven náš mechanik s dodávkou. Pokud by měl někdo technickou závadu nebo nehodu, přijede pro něj kamkoliv po ostrově a pomůže mu závadu odstranit nebo ho naloží i s motorkou a odveze do hotelu. Povezeme s sebou technické zázemí pro drobné opravy a výměnu pneumatik včetně základních pneu. Doporučujeme, aby každý s sebou vezl rezervní řadičku, spojkovou i brzdovou páčku pro svůj motocykl! Důrazně doporučujeme mít na akci nazuté nové pneu nebo vézt s sebou rezervní, místní asfalt je velmi hrubý a pneu na ostrově mizí opravdu, ale opravdu hodně!

Workshopy a grilování/degustace vín

Na každý večer pro vás máme připraveny workshopy s moto tématikou (jak správně jezdit na moto, posez, brždění, používání spojky, průjezd zatáčkou, akcelerace, příprava na jízdu technická příprava moto) a grilování a ochutnávku místních vín.

Jestli jste to dočetli až sem, tak gratulujeme. Už teď Vám musí být jasné, že tam chceme hlavně jezdit, ale i trochu poznávat a večer trávit u dobrého jídla a vína s přáteli. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám je, rádi vše zodpovíme, pokud už víte, že chcete jet s námi, vyplňte formulář s údaji o Vás a my se na Vás budeme těšit.

Kontakt:

Tel: +420 608 932 573

Email: info@raceczech.cz

 


Sdílet článek