TRACKDAYS & GUIDED TOURS TEL +420 608 932 573
cz de en
0 PRODUKTY / 0

Průběh akce od A do Z

  • Objednávka

První, co je za potřebí je řádně vyplnit objednávku a odeslat platbu, dle pokynů, které obdržíte obratem na email po odeslání objednávky. Pokud objednáváte poprvé, zároveň s objednávkou se Vám vytvoří i profil, který je vázaný na Váš email, proto je podstatné, aby každá osoba byla zaregistrována pod svým jedinečným emailem. Údaje z těchto profilů slouží jako podklad pro formulář, který na Vás bude čekat u registrace k podpisu, dbejte tedy prosím na jejich správnost. V případě, že dojde ke změně, stačí se přihlásit do svého profilu a potřebné údaje aktualizovat, ty je také vhodné zkontrolovat, před odesláním případné další objednávky.

Před odjezdem na okruh také myslete na cestovní a úrazové připojištění. Závodní okruh je většinou vyřazen ze všech běžných pojistek, proto je nutné poradit se se svojí pojišťovnou o správné variantě. To je zvlášť důležité v případě okruhů mimo ČR!

  • Stav motocyklu

Před cestou na okruh je také nutné řádně připravit motocykl:

- motorka by měla být čistá a neporušená;
- dobrý technický stav, doplněny provozní kapaliny, neuniká olej ani jiné provozní kapaliny a hladina oleje je mezi ryskami;
- funkční obě brzdy a brzdové obložení nevykazuje výrazné opotřebení;
- v chladící kapalině nesmí být žádná nemrznoucí směs (podobně kluzká jak olej);
- pokud je to možné, zajistěte vypouštěcí zátky drátem;
- namontovaná produkční nebo laděná koncovka výfuku;
- pneumatiky nesmí vykazovat výrazné opotřebení. Jsou povoleny pneumatiky bez vzorku (slick) a závodní mokré pneumatiky. Je taktéž nutné zkontrolovat jejich tlak.

Před technickou přejímkou:

- demontované kufry, tankvaky a další příslušenství;
- zrcátka, světla, blinkly a SPZ demontované nebo alespoň řádně zalepené textilní samolepící páskou po celé ploše skel;

  • Oblečení

Náležitá pravidla, musí taktéž splňovat Vaše oblečení:

Helma:
- integrální helma s funkčním zapínáním a homologací pro silniční provoz. Jsou povoleny i helmy odklápěcí (nedoporučuje se)
- musí být čistá a neporušená

Oblečení:
- motocyklová kožená nebo textilní kombinéza (nedoporučuje se) ve vyhovujícím stavu a s integrovanými protektory. Jsou povoleny kombinézy jednodílné i dvoudílné.
- pro vjezd na dráhu je povinné použít chránič páteře;
- kožené motocyklové rukavice a motocyklové silniční boty ve vyhovujícím stavu (bez šněrování). Doporučeny jsou rukavice a boty s protektory kloubů.

  • Příjezd

- příjezd do depa je zpravidla možný od 19.h večera před akcí. 
- pokud jste si u termínu akce zvolili možnost pronájmu boxu, klíč Vám bude předán na registraci. Jako zálohu za klíč je nutné odevzdat buď nějaký doklad totožnosti či případně kauci 2000,-Kč. Pokud máte objednaný sdílený box, bude Vám také k dispozici, klíč ale zůstává na registraci. Box je většinou možné si zakoupit i na místě, může se ale stát, že kapacita bude vyčerpána.
- v případě, že si vezete vlastní zázemí, myslete prosím ne to, že záboxový prostor je vyčleněn pouze pro nájemce boxů, využijte ostatních ploch mimo záboxový prostor. 
- na všech okruzích je k dispozici sociální zázemí (WC, sprchy).

  • Registrace

- vždy v jednom z krajních boxů, zpravidla otevřená od 19. do 22. hodin večer před akcí a v den akce od 7. hodin ráno do 19.h a zas od 20. do 22.hodin pro registraci dne následujícího.
- myslete prosím na to, že jízdy začínají od 9. hodin ráno a od 8:30 již začíná povinná rozprava, do kdy je nutné odbavit všechny jezdce, čím později, tím pravděpodobnější delší fronta.
Co s sebou:
- doklad totožnosti;
- helmu;

Co dostanete:
- prohlášení k podpisu s údaji uvedeními v registraci (prohlášení si můžete přečíst zde), to Vám podepsané zároveň přijde i na Váš email;
- startovní číslo;
- identifikační QR kód, který Vám nalepíme na helmu

  • Technická prohlídka

- po absolvování administrativní registrace, je nutné nalepit startovní čísla na motorku – nejlépe na přední pravou část a projít si již uvedený bod „Stav motocyklu“.
- poté, co dorazíte na technickou přejímku, Vám technický komisař/instruktor prohlídne motocykl a také připevní transpondér.
- nezapomeňte si s sebou vzít i helmu!

  • Rozprava

- každé ráno v 8:30 je rozprava, a to před boxem registrace, ta je povinná pro všechny účastníky nehledě na zkušenost jezdce. V případě, že se nedostavíte do této doby na okruh a nestihnete povinnou rozpravu, nebudete vpuštěni na dráhu.
- na rozpravě budete seznámeni s vlajkovou signalizací, zásadami chování na okruhu, časovým plánem a průběhem závodů, bude i prostor pro individuální dotazy, zkártka a jednoduše, vše, co potřebujete vědět, dozvíte se tady;
- pokud je někdo na okruhu vyloženě poprvé, případně by si chtěl osvěžit základní informace, hned po rozpravě bude pokračovat školení s instruktory, a to v jejich boxu, kde Vám podrobněji vysvětlí fungování a pravidla jízdy na dráze, zodpoví dotazy a pro případné zájemce vytvoří skupinku, ve které Vás první dvě rozjížďky provedou na dráze, aby Vaše seznámení s okruhem proběhlo hladce a bez zbytečných stresů.

  • Skupiny

- rozdělení jezdců do skupin probíhá dle zadaných časů v objednávce (pokud si jezdec objedná více akcí najednou, je možné tuto hodnotu v profilu jezdce max. 3 dny před akcí ještě upravit). Je nutné tuto hodnotu udávat dle nejlepšího svědomí a dle skutečných časů!!  
- to do které skupiny jste byli zařazeni, se dozvíte buď na monitoru v registraci nebo po načtení QR kódu z vaší helmy. Skupiny se mění 2x denně (poprvé v polední pauze, podruhé po konci dne). Zkontrolujte si tedy vždy, před vyjetím na dráhu (ideálně načtením QR kódu z helmy na vašem smartphonu);
- na výjezdu na dráhu bude každému jezdci zkontrolován QR kód na helmě jestli vjíždí do odpovídající skupiny, kontrolujeme i zapnutí pásku helmy a páteřový protektor.

  • Transpondér 

- transpondér (nástroj na měření času) Vám bude přidělen na technické přejímce, tam Vám ho i připevní. Po první rozjížďce si na časomíře prosím zkontrolute, zda vše funguje jak má. Případně, pokud by jste měli nějaký lehčí pád, je možné, že to ovlivní i funkčnost transpondéru a to nehledě na to, zda došlo k fyzickému porušení. I v tomto případě je nutná kontrola na časomíře.
- k měření časů používáme vlastní časomíru s RFID UHF čipy HuTag XC a Smartrac Dobgone;
- časy budou k nalezení na webovém linku, který obdržíte v mailu před začátkem akce;
- transpondér je ve formě nálepky, je zdarma a není za něj vyžadována kauce, po skončení akce není nutné ji vracet. V případě, že ji necháte na motorce, je možné ji využít i příště.