TRACKDAYS & GUIDED TOURS TEL +420 608 932 573
cz de en
0 PRODUKTY / 0

Sardinie

Dovolená v motorkářském ráji

Certifikace BMW Motorrad

Dovolujeme si tvrdit, že Sardinie je to úplně nejvíc nejlepší místo na ježdění a dovolenou na silniční motorce. Nevěříte? Pojeďte tam tedy s námi na týden jezdit a přesvědčte se sami. Čisté silnice plné zatáček s perfektním poloměrem, hrubý asfalt, minimální provoz, žádné radary, cyklisti, karavanysti  ani policajti, krásná krajina, hory, moře, lahodné jídlo, skvělé víno a všudy přítomná ostrovní pohoda Vám dokáže vytvořit nezapomenutelný zážitek na vaší motorce. Namítáte ale, že je to daleko, složité plánování a cesta tam a zpět zabere moc času? Přesvědčíme Vás, že ne!

Pro koho je akce určena?

Bez rozpaků pro všechny. Jezdí s námi holky, které na motorkách jezdit teprve začínají, ostřílení cestovatelé, kteří už vědí, které cesty jsou pro ně nejlepší a samozřejmě kolenobrusiči. Ptáte se proč i kolínkáři? No tenhle ostrov je v podstatě něco jako jeden velký motodrom a každý koho baví strávit celý den projížděním zatáček všech poloměrů, pro toho je Sardinie opravdu rájem! Až se budete po týdnu extáze vracet pohodlně letadlem zpátky, pochopíte, proč už na ostrov nejezdíme po ose. Totiž ty dva ušetřené dny cestou tam a další dva ušetřené cestou zpátky si užijete mnohem víc ježděním po ostrově než nudným a drahým transferem přes Alpy. Ano, skvělé čtyři dny navíc, kdy Vám bude stříkat celý den adrenalin i ušima a v přestávkách se budete rozmazlovat skvělým jídlem, sladkou zmrzlinou a večer lahodným vínem! To je pro motorkáře stvořená a srdečná Sardinie!

Termín:               26. září - 3. října 2020
 

Cena:                   49 000,-Kč
 

Jak to celé vlastně probíhá?

Týden před akcí přivezete k nám Vaše motorky i s ostatním vybavením a my je naložíme do kamionu. Sami pak za námi přiletíte na Sardinii přímým letem z Bratislavy. Po příletu na Vás budou čekat připravené vaše motorky i instruktoři, kteří Vás rozdělí podle zkušeností nebo typu motocyklu do optimální skupiny se stejně rychlými nebo pomalými jezdci. Po úvodním školení se Vám pak budou celých 6 dní věnovat. Maximální počet jezdců je 5 na jednoho instruktora. Máme pro Vás připravené perfektní a vyzkoušené trasy na každý den a nemusíte se tedy starat o plánování a itineráře. Během dne navštívíte vždy několik zajímavých míst a podle chuti i pláže na koupání a relax. Večer se všichni pak společně sejdeme v hotelu na společnou večeři. Když budete chtít jezdit po ostrově individuálně podle svých představ, vyjdeme Vám maximálně vstříc. Pokud by nastal jakýkoliv problém, ať už technický na Vaší moto nebo havárie, máme na ostrově vlastní dodávku na odvoz zpět do hotelu a mechanika, který Váš stroj opraví, bude-li to možné, zpět do provozuschopného stavu. Po týdnu odlétáte zpět domů opět přímým letem, motorky přijedou do ČR tři dny po Vás, vyzvednout si je pak budete moct kdykoliv u nás. Tak co? Myslíte si, že je to skvělý plán? Pojeďte s námi!

Program:

19. - 20. září - nakládka moto do kamionu Praha

26. září - odlet z Bratislavy, ubytování, úvodní školení

1. den
z Bosa po vedlejších cestách plných zatáček místního pohoří, Alghero prohlídka mariny - Porto Torres - La Pelosa koupání na „karibské pláži“ s bílým pískem a zrcadlovou vodou – Grotta di Nettuno krápníková jeskyně těsně nad hladinou moře – Alghero – Bosa celkem cca 270km.

2. den
z Bosa – pláž Arco di S'Archittu pískovcový tunel ve skále nad mořem – Oristano – Guspini – Fluminimaggiore – Iglesias jedna z nej zatáčkovitých cest pohořím na ostrově – oběd na místním agriturismo (domácí sýry, salámy, pasta) – Barumini největší komplex „nuraghe“ z doby bronzové – Laconi – Meana Sardo – Ghilarza – Bosa cca 390km

3. den
z Bosa – Bono – Ozieri – Oschiri – Tempio Pausania – Castelsardo barevné skalní město, Roccia dell´Elefante - skála ve tvaru slona – Sassari – Alghero – Bosa 340km

4. den
Bosa Diving centrum výlet lodí a fantastické plavání a potápění bez přístrojů do zátok: Cala 'e Moros, Sos Puppos, Cala Rapina, Tentizzos, Casa del vento, Managu sino alle misteriose grotte di Capo Marrargiu. Celodenní šnorchlování s průvodcem a instruktorem. Večer Castelo di Bosa, prohlídka hradu a centra města, společná večeře v restauraci v centru města.

5. den
z Bosa – Sorgono – Sadali, nádherné silnice po horách, výhledy na pastviny a skalní města  – Arbatax, červené útesy – St. Maria Navarrese oběd s koupáním v centru, nej gelaterie  – Passo Silana nádherné výhledy celou cestu další z top silnic na ostrově, návštěva místní výrobny sýrů – Nuoro – Macomer – Bosa 390km

6. den
z Bosa – Nuoro – Bitti – Monti – Capo D'orso, žulový blok vysoký 122 m, vymodelovaný větrem a erozí do tvaru mohutného zvířete připomínajícího medvěda  – Costa Paradiso – Isola Rossa – Perfugas – Thesi – Bosa 360km

3. října - odlet z Alghera do Bratislavy

10. října - příjezd kamionu s moto do ČR, možnost vyzvednutí dle vašich možností Praha

Cena zahrnuje:

 • transport motocyklu a motovybavení Praha -> Sardinie -> Praha, včetně pojištění
 • letenka Bratislava - > Sardinie -> Bratislava
 • místní transport letiště -> hotel -> letiště
 • odvoz moto v případě havárie/poruchy do hotelu
 • ubytování 7 dní v hotelu *** s polopenzí (dvoulůžkový pokoj)
 • technická a mechanická pomoc

Cena nezahrnuje:

 • pohonné hmoty
 • obědy a ostatní individuální jídlo a nápoje mimo polopenzi
 • cestovní a úrazové pojištění (povinné)
 • díly a materiál pro případné opravy motocyklu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • večeře ve měste Bosa v den volna

Transport moto/jezdec

19. - 20. 9. 2020 přivezete svoje motocykly k nám na naložení Praha a to včetně všeho ostatního vybavení (kombinéza, boty, helma, kufry, ostatní oblečení). My vše v neděli naložíme do kamionu a ten odjede předem k našemu hotelu na Sardinii, kde na nás bude čekat. My poletíme letadlem v sobotu 26. 9. z Bratislavy. Pro přesun na letiště do Bratislavy můžete využít ideálně bus Student Agency. Transport z letiště v Algheru do hotelu bude zajištěn mikrobusem. Nakládka moto na cestu zpět bude po ježdění a 3. 10. odlet z letiště v Algheru do Bratislavy. Motocykly jsou pojištěny pro převoz kamionem, pojistka je započtena v ceně.

Ubytování

Ubytováni budete ve městě Bosa v Hotelu Gabbiano*** s polopenzí na dvoulůžkovém pokoji (jednolůžkový pokoj je možné přiobjednat za 4.000 Kč/ 160€). Hotel se nachází přímo u moře, na pláž je to v žabkách asi 150m, do města s restauracemi a obchody je to 5 minut chůze. Po celou dobu je k dispozici hotelové parkoviště pro auto/moto. Snídaně kontinentální formou švédských stolů, opravdu výborné večeře z místních surovin nabízejí výběr z několika jídel, kuchyně je zcela výjimečná a výborná, trávíme tam většinou celý večer, zamilujete si ji!

Rodina a doprovod

Pokud byste chtěli vzít s sebou někoho jako doprovod (spolujezdec) nebo třeba manželku s dětmi a můžete celý týden strávit spolu. Hotel je přímo u moře a má svoji vlastní pláž s lehátky a deštníky, pláž je písčitá, ideální pro děti (i pro ženy), pokud budete mít zájem, zajistíme Vám na dobu pobytu auto, kterým bude možné se dopravovat po ostrově. Cena za doprovod dospělého bez vlastní moto je 17.700 Kč (cena obsahuje letenku, ubytování s polopenzí, den na lodi se šnorchlováním, místní transfery)

Instruktoři/itinerář

Všichni účastníci (max. 15) se rozdělí po příjezdu do třech skupin podle zkušeností případně podle typu motocyklu od začátečníků nebo pomalých jezdců po rychlé jezdce. Každá skupina bude mít vlastního průvodce/instruktora (aktivní cestovatelé a okruhoví závodníci/instruktoři Michal Mulač, Tomáš Kabourek a David Bodlák) a každý z instruktorů povede svoji skupinu po připravené trase během celého dne. Každý z jezdců dostane ráno plán cesty a nahrajeme mu trasu do navigace Garmin pokud by se chtěl během dne vydat vlastní cestou nebo chtěl denní trip zkrátit nebo jinak upravit. Během dne budou pro každou trasu dva checkpointy, kde na sebe všichni budou čekat v předem domluveném čase, jeden z nich bývá s pauzou na oběd, druhý většinou koupání po cestě nebo návštěva nějakého významného místa. Na každé trase navštívíme vždy několik zajímavostí např. Jeskyně Grotta di Nettuno, nuragi Barumini, město Castelsardo nebo žulové skály Capo di Orso. V závislosti na počasí a podle vašeho přání můžeme druhý checkpoint udělat s koupáním na některé z nádherných pláží po cestě. Pro gastroturisty máme na každý den připraven oběd v některé z místních farem nebo restaurací, kde budeme při pauze a oddychu ochutnávat místní sýry, salámy, olivy a mořské plody.

Asistenční služba / servis

Po celou dobu bude na ostrově připraven náš mechanik s dodávkou. Pokud by měl někdo technickou závadu nebo nehodu, přijede pro něj kamkoliv po ostrově a pomůže mu závadu odstranit nebo ho naloží i s motorkou a odveze do hotelu. Povezeme s sebou technické zázemí pro drobné opravy a výměnu pneumatik. Doporučujeme, aby každý s sebou vezl rezervní řadičku, spojkovou i brzdovou páčku pro svůj motocykl! Důrazně doporučujeme mít na akci nazuté nové pneu nebo vézt s sebou rezervní, místní asfalt je velmi hrubý a pneu na ostrově mizí opravdu, ale opravdu hodně! Maximální výdrž Supercorsy je 2500km, určitě NE víc!

Relax na lodi a šnorchlování

Čtvrtý den (může být přesunutý v případě nevhodného počasí) využijeme po třech dnech intenzivního ježdění k odpočinku. V místním potápěčském centru si najmeme loď s instruktorem potápění, zapůjčíme vám veškeré vybavení (neopren, ploutve, brýle a šnorchl) a pojdeme se podívat na překrásné zátoky v okolí Bosy, kde budeme šnorchlovat a poznávat Sardinii z moře. Na konci dne pak navštívíme místní hrad Castilo Bosa a po prohlídce si společně všichni vychutnáme večeři v centru města.

Jestli jste to dočetli až sem, tak gratulujeme. Už teď Vám musí být jasné, že tam chceme hlavně jezdit, ale i trochu poznávat užívat si, relaxovat a večer trávit u dobrého jídla a vína s přáteli. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám je, rádi vše zodpovíme, pokud už víte, že chcete jet s námi, vyplňte formulář s údaji o Vás a my se na Vás budeme těšit.

 
 
 
 
 

Kontaktujte nás

ODESLAT ZPRÁVU

Fotogalerie 2017

Fotogalerie 2016

Fotogalerie 2018


PočasíRecenze

Renata H.
Ahoj Michale, chtěla jsem Vám všem touto formou poděkovat, celý týden byl úplně skvělý a přesně jsem si vzpomněla na slova cos mi říkal před odjezdem, rozjezdíš se jako nikdy. Na to, že tohle byly moje první kilometry na motorce mimo okres Jihlava :-) si teď na motorce věřím a všechno tady dávám levou zadní. Navíc můj obzor jak a kde se dá jezdit se obrátil vzhůru nohama :-P Zároveň díky moc i za pomoc po tom mém pádu, je vidět, že jste připraveni na všechno. Výborná parta,  DOKONALÁ Sardinie, nejlepší organizace. Ještě jednou dík a doufám že zase za rok s Vámi vyrazím. Renča.