TRACKDAYS & GUIDED TOURS TEL +420 608 932 573
cz de en
0 PRODUKTY / 0

Sardinie

Dovolená v motorkářském ráji

Certifikace BMW Motorrad

Dovolujeme si tvrdit, že Sardinie je to úplně nejvíc nejlepší místo na ježdění a dovolenou na silniční motorce. Nevěříte? Pojeďte tam tedy s námi na týden jezdit a přesvědčte se samiČisté silnice plné zatáček s perfektním poloměrem, hrubý asfalt, minimální provoz, žádné radary, cyklisti, karavanysti ani policajti, krásná krajina, hory, moře, lahodné jídlo, skvělé víno a všudy přítomná ostrovní pohoda Vám dokáže vytvořit nezapomenutelný zážitek na vaší motorce. Ty si pak budete moci připomínat díky fotkám od našeho fotografa, který s námi taky poletí. Namítáte ale, že je to daleko, složité plánování a cesta tam a zpět zabere moc času? Přesvědčíme Vás, že ne!

Pro koho je akce určena?

Bez rozpaků pro všechny. Jezdí s námi holky, které na motorkách jezdit teprve začínají, ostřílení cestovatelé, kteří už vědí, které cesty jsou pro ně nejlepší a samozřejmě kolenobrusiči. Ptáte se proč i kolínkáři? No tenhle ostrov je v podstatě něco jako jeden velký motodrom a každý koho baví strávit celý den projížděním zatáček všech poloměrů, pro toho je Sardinie opravdu rájem! Až se budete po týdnu extáze vracet pohodlně letadlem zpátky, pochopíte, proč už na ostrov nejezdíme po ose. Totiž ty dva ušetřené dny cestou tam a další dva ušetřené cestou zpátky si užijete mnohem víc ježděním po ostrově než nudným a drahým transferem přes Alpy. Ano, skvělé čtyři dny navíc, kdy Vám bude stříkat celý den adrenalin i ušima a v přestávkách se budete rozmazlovat skvělým jídlem, sladkou zmrzlinou a večer lahodným vínem! To je pro motorkáře stvořená a srdečná Sardinie!

Termín:               14. - 21. 5. 2023
 

Cena:                   55 000 CZK 
 

Obsazenost:      9/10
 


Jak to celé vlastně probíhá?

Týden před akcí přivezete k nám Vaše motorky i s ostatním vybavením a my je naložíme do kamionu. Sami pak za námi přiletíte na Sardinii přímým letem z Bratislavy nebo s přestupem z Prahy. Po příletu na Vás budou čekat připravené vaše motorky i instruktoři, kteří Vás rozdělí podle zkušeností nebo typu motocyklu do optimální skupiny se stejně rychlými nebo pomalými jezdci. Po úvodním školení se Vám pak budou celých 6 dní věnovat. Maximální počet jezdců je 5 na jednoho instruktora. Máme pro Vás připravené perfektní a vyzkoušené trasy na každý den a nemusíte se tedy starat o plánování a itineráře. Během dne navštívíte vždy několik zajímavých míst a podle chuti i pláže na koupání a relax. Večer se všichni pak společně sejdeme v hotelu na společnou večeři. Když budete chtít jezdit po ostrově individuálně podle svých představ, vyjdeme Vám maximálně vstříc. Po týdnu odlétáte zpět domů, motorky přijedou do ČR tři dny po Vás, vyzvednout si je pak budete moct kdykoliv u nás. Tak co? Myslíte si, že je to skvělý plán? Pojeďte s námi!

Program:

28. - 29. dubna - nakládka moto do kamionu Praha

14. května - odlet z Bratislavy / Prahy, ubytování, úvodní školení

1. den
z Bosa – Bono – Ozieri – Oschiri – Tempio Pausania – Castelsardo barevné skalní město, Roccia dell´Elefante - skála ve tvaru slona – Sassari – Alghero – Bosa 340km

2. den
z Bosa – pláž Arco di S'Archittu pískovcový tunel ve skále nad mořem – Oristano – Guspini – Fluminimaggiore – Iglesias jedna z nej zatáčkovitých cest pohořím na ostrově – oběd na místním agriturismo (domácí sýry, salámy, pasta) – Barumini největší komplex „nuraghe“ z doby bronzové – Laconi – Meana Sardo – Ghilarza – Bosa cca 390km

3. den
z Bosa po vedlejších cestách plných zatáček místního pohoří, Alghero prohlídka mariny - Porto Torres - La Pelosa koupání na „karibské pláži“ s bílým pískem a zrcadlovou vodou – Grotta di Nettuno krápníková jeskyně těsně nad hladinou moře – Alghero – Bosa celkem cca 270km 
možnost individuálního programu, v případě dobrého počasí a zájmu více účastníků lze naplánovat 1 den bez moto s programem: Bosa Diving centrum výlet lodí a plavání a potápění bez přístrojů do zátok: Cala 'e Moros, Sos Puppos, Cala Rapina, Tentizzos, Casa del vento, Managu sino alle misteriose grotte di Capo Marrargiu. Celodenní šnorchlování s průvodcem a instruktorem. Večer Castelo di Bosa, prohlídka hradu a centra města, společná večeře v restauraci v centru města.

4. den
Bosa - most Ponte Santa Chiara - Sorgono - Aritzo - Seui - Ussassai - Gairo Vecchio označované jako město duchů - Arbatax (ubytování vč. snídaně, večeře - ala carte - není zahrnuta v ceně) - 220km

5. den
Arbatax - Passo Ghenna Silana - Cala Gonone - Nuoro - Bono - Hrad Castello Di Burgos - Bosa - cca 235km

6. den
z Bosa – Nuoro – Bitti – Monti – Capo D'orso, žulový blok vysoký 122 m, vymodelovaný větrem a erozí do tvaru mohutného zvířete připomínajícího medvěda  – Costa Paradiso – Isola Rossa – Perfugas – Thesi – Bosa 360km

21. května - odlet z Alghera do Bratislavy / Prahy

24. května - příjezd kamionu s moto do ČR, možnost vyzvednutí v Praze v termínu 26.-27.5.2023

Cena zahrnuje:

 • transport motocyklu a motovybavení Praha -> Sardinie -> Praha, včetně pojištění
 • místní transport letiště -> hotel -> letiště
 • ubytování 7 dní v hotelu *** s polopenzí (dvoulůžkový pokoj)
 • technická a mechanická pomoc
 • fotografie z akce

Cena nezahrnuje:

 • letenka Praha - > Sardinie -> Praha
 • pohonné hmoty
 • obědy a ostatní individuální jídlo a nápoje mimo polopenzi (v polopenzi nejsou zahrnuty nápoje)
 • večeře 4.den v hotelu v Arbataxu
 • cestovní a úrazové pojištění (povinné)
 • díly a materiál pro případné opravy motocyklu
 • odtah motocyklu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj

Transport moto/jezdec

28. - 29. 4. 2023 přivezete svoje motocykly k nám na naložení do Prahy a to včetně všeho ostatního vybavení (kombinéza, boty, helma, kufry, ostatní oblečení). My vše naložíme do kamionu a ten odjede předem k našemu hotelu na Sardinii, kde na nás bude čekat. My poletíme letadlem v neděli 14. 5. Bratislavy případně z Prahy (obsahuje 1 mezipřistání). Transport z letiště v Algheru do hotelu bude zajištěn mikrobusem. Nakládka moto na cestu zpět bude po ježdění 20. 5. a 21. 5. odlet z letiště v Algheru zase zpátky do Bratislavy/Prahy. Motocykly jsou pojištěny pro převoz kamionem, pojistka je započtena v ceně.

Doporučené lety:

Let Bratislava - Alghero - Bratislava:

Let Praha - Alghero - Praha:

Ubytování

Ubytováni budete ve městě Bosa v Hotelu Gabbiano*** s polopenzí na dvoulůžkovém pokoji (jednolůžkový pokoj je možné přiobjednat za 8.000 Kč). Hotel se nachází přímo u moře, na pláž je to v žabkách asi 150m, do města s restauracemi a obchody je to 10 minut chůze. Po celou dobu je k dispozici hotelové parkoviště pro auto/moto. Snídaně kontinentální formou švédských stolů, opravdu výborné večeře z místních surovin nabízejí výběr z několika jídel, kuchyně je zcela výjimečná a výborná, trávíme tam většinou celý večer, zamilujete si ji! Ubytování ze čtvrtka na pátek bude ve ****hotelu ve městě Arbatax, v ceně ubytování není započtena večeře (hradí si každý sám).

Rodina a doprovod

Pokud byste chtěli vzít s sebou někoho jako doprovod (spolujezdec) nebo třeba manželku s dětmi a můžete celý týden strávit spolu. Hotel je přímo u moře a má svoji vlastní pláž s lehátky a deštníky, pláž je písčitá, ideální pro děti (i pro ženy). Cena za doprovod dospělého bez vlastní moto je 17.000 Kč (ubytování s polopenzí, místní transfery)

Instruktoři/itinerář

Všichni účastníci (max. 15) se rozdělí po příjezdu do třech skupin podle zkušeností případně podle typu motocyklu od začátečníků nebo pomalých jezdců po rychlé jezdce. Každá skupina bude mít vlastního průvodce/instruktora (aktivní cestovatelé a okruhoví závodníci/instruktoři Michal Mulač, Petr Malý a David Řezáč) a každý z instruktorů povede svoji skupinu po připravené trase během celého dne. Během dne budou pro každou trasu dva checkpointy, kde na sebe všichni budou čekat v předem domluveném čase, jeden z nich bývá s pauzou na oběd, druhý většinou koupání po cestě nebo návštěva nějakého významného místa. Na každé trase navštívíme vždy několik zajímavostí např. Jeskyně Grotta di Nettuno, nuragi Barumini, město Castelsardo nebo žulové skály Capo di Orso. V závislosti na počasí a podle vašeho přání můžeme druhý checkpoint udělat s koupáním na některé z nádherných pláží po cestě. Pro gastroturisty máme na každý den připraven oběd v některé z místních farem nebo restaurací, kde budeme při pauze a oddychu ochutnávat místní sýry, salámy, olivy a mořské plody.

Příprava na cestu

Povezeme s sebou technické zázemí pro drobné opravy a výměnu pneumatik. Doporučujeme, aby každý s sebou vezl rezervní řadičku, spojkovou i brzdovou páčku pro svůj motocykl! Důrazně doporučujeme mít na akci nazuté nové pneu, místní asfalt je velmi hrubý a pneu na ostrově mizí opravdu, ale opravdu hodně! Maximální výdrž Supercorsy je 2500km, určitě NE víc!

 
 
 
 
 

Kontaktujte nás

ODESLAT ZPRÁVU

Fotogalerie 2017

Fotogalerie 2016

Fotogalerie 2018

FOTOGALERIE 2023

Specifikace tour:

Team:

Michal
- hlavní organizátor, Certifikovaný Tour Guide BMW Motorrad

Petr
- Tour Guide a Trackday instruktor, specialista na Sardinii

David
- Tour Guide, Vícenásobný Mistr republiky ve třídě Supermono, mechanik

Veronika
- administrace a plánování tras

Radek
- fotografie, video a jedinej Brňák v teamu :D

 
 

PočasíRecenze

Renata H.
Ahoj Michale, chtěla jsem Vám všem touto formou poděkovat, celý týden byl úplně skvělý a přesně jsem si vzpomněla na slova cos mi říkal před odjezdem, rozjezdíš se jako nikdy. Na to, že tohle byly moje první kilometry na motorce mimo okres Jihlava :-) si teď na motorce věřím a všechno tady dávám levou zadní. Navíc můj obzor jak a kde se dá jezdit se obrátil vzhůru nohama :-P Zároveň díky moc i za pomoc po tom mém pádu, je vidět, že jste připraveni na všechno. Výborná parta,  DOKONALÁ Sardinie, nejlepší organizace. Ještě jednou dík a doufám že zase za rok s Vámi vyrazím. Renča.